Štrasburk - Adventní Štrasburk ***

od 4 311 Kč
Sleva -10% 4 790 Kč


nas_tip: Pojeďte s námi do zimní pohádky, do hlavního města Vánoc, alsaského Štrasburku! Vánoční atmosféra a výzdoba je zde vskutku kouzelná! Nejstarší vánoční trh v Evropě a také jeden z největších s cca 300 dřevěnými stánky má více jak 400 letou tradici.

Doprava: autokarem

Nástupní místa: Trasa A - Praha, Poděbrady (dálnice ÖMV), HK, PCE, Holice (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250), Plzeň

Program zájezdu

1. den: V časných ranních hodinách odjezd z ČR (PCE 4:00, HK 4:30, Praha 6:00 a další nástupní místa analogicky), odpoledne příjezd na ubytování. Prohlídku Štrasburku začneme návštěvou nejmalebnější části města La Petite France, tj. Malou Francií. Půvabné hrázděné domy ze 16. a 17. století se skládají jeden vedle druhého na březích řeky a přilehlých kanálech jako výjevy z pohádkového leporela. Opevněný středověký most Ponts Couverts, Vaubanova hráz s krásným výhledem na tuto část města, která byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Spletí romantických uliček se dostaneme na náměstí Kleber s velkým vánočním stromem patřícím k symbolu štrasburských vánoc. 2. den: Procházka přes čtvrť Neustadt na nejstarší a největší trh ve Štrasburku Christkindelsmärik. Spojení francouzské a německé kultury tvoří ojedinělou atmosféru místa i zdejších adventních trhů. Prohlédneme si pomyslný střed města, majestátní katedrálu Notre-Dame, která byla do roku 1880 nejvyšším kostelem světa. Ukrývá mj. vzácný renesanční orloj a z její zvonice je nádherný rozhled. V blízkosti se také nachází honosný Palais Rohan z 18. století, jenž je přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází hned tři muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Možnost poobědvat místní speciality v tzv. Carré d´Or, Zlatém čtverci, bývalé čtvrti zlatníků s malými zdobenými uličkami obchodníků se specifickou,  téměř venkovskou atmosférou. Odpoledne vyhlídková plavba městem k institucím Evropské unie.  3. den: Ráno odjezd tzv. alsaské vinné stezce k nejvýznamnějšímu poutnímu místu Alsaska klášteru Mont Saint Odille.  Klášter s bazilikou minor a nádherným panoramatickým výhledem na okolní krajinu, zasazený na kopci v lesích ve výšce 753m je přímo stvořený pro předvánoční rozjímaní. Adventní putování  zakončíme návštěvou jedné z nejmalebnějších vesniček Alsaska Obernai na úpatí masívu Vosges. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do půlnoci.

listopad 2019

29.11. - 01.12.19 pátek - neděle
snídaně autokarem
Sleva 10% 4 790 Kč 4 311 Kč
cena za 3 dny (2 noci)
29.11. - 01.12.19 pátek - neděle
snídaně autokarem
Sleva 10% 4 790 Kč 4 311 Kč
cena za 3 dny (2 noci)
(TourOperátor: DATOUR s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • dopravu busem, 2x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • Příplatky: jednolůžkový pokoj 1 590 Kč, komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu 110 Kč