Bratislava - Adventní Bratislava, termální lázně Györ a nedělní Vídeňnas_tip: Zájezd, během kterého poznáte hned tři sousední země. Sobotu zahájíte prohlídkou Bratislavy, následně se přesunete do maďarského Györu na relaxaci do termálních lázní a v neděli si vychutnáte kouzlo adventní Vídně bez davů turistů.

Doprava: autokarem

Nástupní místa: Trasa M - Praha, Poděbrady - dálnice Trasa S - Hradec Králové, Pardubice, Holice nebo Chrudim, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy (-150), Brno (- 200) Trasa Q - Trutnov (+ 180) , Hostinné (+300), Dvůr Králové nad Labem (+250), Hořice (+200), Úpice (+250), Červený Kostelec (+250), Náchod (+300), Jaroměř (+150)

Ubytování: hotel

hotel Ibis*** v centru Györu.

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd (Praha, HK 6:30, PCE 7:00, Brno 9:30) do Bratislavy, prohlídka Starého města s průvodcem, Michalská brána, katedrála sv. Martina, Primaciální palác, Bratislavský hrad. V individuálním volnu návštěva adventních trhů. Ty největší se nacházejí na třech náměstích a to na Hlavním, Františkánském a Primaciálním. Na trzích můžete koupit výborné občerstvení, stačí pouze jmenovat klobásy, sýry, medovník, koláče nebo oplatky. Cca v 15:00 hod. odjezd do maďarského Györu s krásným barokním centrem a úzkými uličkami s obchůdky, kavárnami a cukrárnami. Dominantou města je biskupský hrad a palác Püskpökvár, naproti kterému se nachází bazilika svatého Štěpána. Pro zájemce koupání v termálních lázních areálu Rába Quelle (vstup cca 3 700 HUF/osoba, nutné vzít si vlastní ručník a župan), otevřeno je do 21:00 hodin. Termální voda o teplotě 67° C tryská z hloubky 2 000 metrů. Průměrná teplota vody se pohybuje okolo 37-38°C a díky vyššímu obsahu jódu a křemíku je voda vhodná pro léčení zánětů kloubů a svalů, ale i pacienty se zánětem průdušek. Kromě termálních jsou zde i zážitkové bazény se skluzavkami, kanál s divokou vodou, jeskyně či vodopád, a mnoho dalších atrakcí. Anebo se můžete vypravit na vánoční trh a ochutnat tradiční klobásky a pálenku. Ubytování v hotelu IBIS*** v centru Györu. 2.den: Po snídani následuje přesun do centra Vídně a pěší prohlídka historického centra s průvodcem. Nevynecháme monumentální Dóm sv. Štěpána, císařskou rezidenci Hofburg, budovu Opery, nejstarší náměstí Hoher Markt, ani životem pulzující ulice Graben a Kärtner Strasse. Poté individuální volno k návštěvě nejznámějších adventních trhů před Novou radnicí a vychutnání vánoční atmosféry. Přibližně v 18:00 hod. odjezd do ČR.

listopad 2019

30.11. - 01.12.19 sobota - neděle
snídaně autokarem
2 390 Kč
cena za 2 dny (1 noc)
30.11. - 01.12.19 sobota - neděle
snídaně autokarem
2 390 Kč
cena za 2 dny (1 noc)
(TourOperátor: DATOUR s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • dopravu busem, 1x ubytování v hotelu*** v Györu se snídaní, služby průvodce a pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • Příplatky: jednolůžk. pokoj 700 Kč, komplexní cestovní poj. vč. storna 70 Kč