Velikonoční putování po Bretani

Velikonoční putování po Bretani

5 - denní zájezd | Francie

Bretaň je zemí plnou tajemné historie, legend, tradic, kulturního dědictví, přírodních krás a gurmánských specialit. Poznejte v našem zájezdu alespoň některé z nich. Navštívíme korzárské město Saint Malo, označováno jako metropole na břehu oceánu. Navíc se chlubí jedním z největších světových rozdílů mezi přílivem a odlivem. Chybět nebude zastávka v Dinardu, městě na Smaragdovém pobřeží a západ slunce u nejpůsobivějšího bretaňského mysu.

Program: 1. den: Odjezd v odpoledních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do města Le Mans. Společná prohlídka, během níž uvidíte hradby pocházející ze 3. století, Katedrálu Saint - Julien, bývalý klášterní kostel Notre - Dame de la couture nebo staré město s malebnými měšťanskými domky. Večer odjezd na ubytování.

3. den: Ráno procházka městem. Uvidíte hrad Chateau de St - Malo, katedrálu St - Vincent nebo můžete navštívit "Grand Aquarium", což je jedno z největších akvárií ve Francii, kde je k vidění více než jedenáct tisíc mořských zvířat. Poté přejezd do města Dinard, ležící na skalnatém útesu Smaragdového pobřeží, kam během přelomu století dojížděli zámožní klienti. Najdete tu krásné pláže, pobřežní promenády luxusní hotely. Následuje přejezd k Mysu Fréhel, kde si počkáme na západ slunce. Uvidíte tu překrásné útesy, kolem nichž létá tisíce ptáků. Dále tu stojí maják pocházející z 20. století. Původně tu stával maják z doby Ludvíka XIV. V podvečer odjezd na ubytování.

4.den: Návštěva hlavního města Bretaně - Rennes. Navštívíme Staré město, v jehož středověkých uličkách uvidíte ještě několik typických hrázděných domků. Navštívíte Palais du Parlement de Bretagne ze 17. století, katedrálu St-Pierre ze 17. století s neoklasicistním interiérem. Navštívit můžete několik muzeí, např. Musée des Beaux-Arts zabývající se malířskou pontaventskou školou, kultuře a dějinám Bretaně se věnuje Musée de Bretagne a je tu také interaktivní muzeum vědy s planetáriem Espace des Sciences. Večer odjezd do ČR

5.den: Návrat do ČR kolem poledne.
(TourOperátor: Vega Tour s.r.o.)

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup: PRAHA – 15:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 16:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 17:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 18:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou dopravu
  • Ubytování se snídaní
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Pobytovou taxu 4€
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění

Fotogalerie

Fréhel 31 Dinard 1 Dinard2 Fréhel 1 Fréhel 2 Fréhel 21 Fréhel 3 Fréhel 4 Fréhel 41 Le Mans Le Mans 1 Le Mans 11 Le Mans 2 Le Mans 21 Le Mans1 Saint - Maló