Toskánsko a velikonoční slavnost ohňů

Toskánsko a velikonoční slavnost ohňů

5 - denní zájezd | Itálie

Velikonoce jsou nejen svátkem křesťanským, ale taktéž svátkem jara. Nechte se obklopit toskánskou přírodou, navštivte místní kostely a oslavte příchod jara lahodným toskánským vínem. Zájezd bude zakončen ve Florencii slavností Scoppio del Carro, neboli "Výbuch vozu". Tato tradice je pořádána vice než 350 let. Účastníci slavnostního průvodu jsou oděni v barevných historických kostýmech. Vezou ozdobený vůz, který je vybaven petardami, které arcipiskup před katedrálou Santa Maria del Fiore zapálí a vznikne tak ohňostroj. Co je účelem tohoto zvyku? Zajistit zemi štěstí a bohatou úrodu.

Program: 1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Luccy, města obklopeného renesančními hradbami. Prohlédnete si kostel San Frediano, románský kostel San Michele in Foro a katedrálu San Martino. Zastavíte se na náměstí Piazza Anfiteatro, které nese název dle římského amfiteátru, který na tomto místě dříve stával. Nesmíme zapomenou ani na rodný dům Giacoma Pucciniho. V rámci individuálního volna můžete navštívit jednu z rodových věží – Torre Guinigi, anebo Torre delle Ore. Po cca 3 hodinách odjezd do Montecatini Terme, ubytování a individuální volno. Případní zájemci se mohou zúčastnit výletu lanovkou do Montecatini Alto, kde se nachází hrad románského původu, a krásné středověké náměstí.

3. den: Po snídani odjezd do San Gimignana, jehož typickým znakem jsou rodové věže. Dále tu uvidíte katedrálu La Collegiatta, Palazzo del Popolo a zříceninu hradu. Poté odjezd do Volterry, kde se projdeme po náměstí Piazza dei Priori se stejnojmenným palácem, naproti kterému stojí palác Pallazo dei Pretorio, jehož součástí je Prasečí věž. O několik kroků dále na vás čeká náměstí Piazza San Giovanni, kde najdeme dóm Santa Maria Assunta. Večer ochutnávka místních vín.

4. den: Po snídani odjezd do Florencie, kde na vás čeká prohlídka nejvýznamnějších památek, během níž uvidíte kostel Santa Croce, Dóm Santa Maria del Fiore se slavnou Brunelleschiho kopulí, křtitelnici Jana Křtitele a Giottovu zvonici. Chybět nebude ani "Most zlatníků", Palazzo Pitty, Galerie Uffizzi a Piazza della Signoria. Mimo jiné na vás čeká velikonoční slavnost Scoppio del Carro - "výbuch vozu" s průvodem v historických kostýmech. Večer odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.
(TourOperátor: Vega Tour s.r.o.)

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup: PRAHA – 17:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 17:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 19:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou dopravu
  • Ubytování se snídaní
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Pobytovou taxu 4€
  • Degustaci toskánských vín 10€
  • MHD 3 eura
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění

Fotogalerie

Volterra Florencie 1 Florencie 2 Florencie 3 San Gimignano 1 San Gimignano 2