Malý okruh Slovinskem

Malý okruh Slovinskem

4 - denní zájezd | Slovinsko

Zažijte s námi krásné dny v zemi, která je stále ještě opomíjená, ale nabízí nejednu přírodní i historickou zajímavost. Nachází se zde vše, co si můžete pro svoji pohodovou dovolenou přát. Hlavní výhodou Slovinska je jeho skvělá dostupnost. Vzdálenosti mezi jednotlivými letovisky je velmi krátká, proto se bez problému za chvilku dostaneme z národního parku v centru hlavního města.

Program : 1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. 2.den: V ranních hodinách příjezd do Postojne, kde budeme mít možnost si prohlédnou jedny z největších krasových jeskyní v Evropě – jeskyně Postojna. Poté přejedeme autobusem do hlavního města Slovinska – Ljubljana. S místním průvodcem si projdeme centrum Ljubljany a v průběhu prohlídky budete mít možnost vyjet pozemní lanovkou na Ljubljanský hrad. V podvečerních hodinách příjezd na ubytování v proslulém sportovním centru Kranjska Gora. 3.den: Po snídani pojedeme autobusem k soutěsce Vintgar, kterou protéká říčka Radovna a vytváří nádherné přírodní scenérie. Procházka soutěskou je velmi atraktivní a fyzicky nenáročná. Po prohlídce soutěsky navštívíme další turistickou atrakci Julských Alp – Bohinjské jezero, které je největší slovinské sladkovodní jezero. Při naší cestě nemůžeme vynechat jeden z turistických symbolů Slovinska – Bled. Budeme mít možnost se projít kolem proslulého Bledského jezera, vystoupat 140 m nad hladinu jezera k Bledskému hradu, ze kterého je nejkouzelnější pohled na malý ostrůvek s kostelíkem uprostřed jezera. Na zpáteční cestě do hotelu se ještě zastavíme v Planici, kde uvidíme jeden z mamutích můstků pro lety na lyžích. Zde bude možnost si prohlédnout muzeum Nordic centra Planica. Ubytování opět ve středisku Kranjska Gora. 4.den: Po snídani v hotelu se vydáme na zpáteční cestu do ČR s krátkou zastávkou v druhém největším slovinském městě Maribor. Zde se projdeme kolem domu, u kterého roste "Stara trta", v průvodcích označovaná jako nejstarší rostlina vinné révy na světě, stará 400 let. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách
(TourOperátor: Vega Tour s.r.o.)

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup : PRAHA – 20:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ JIHLAVA – 21:30 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU BRNO – 23:00 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA MIKULOV – 00:00 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou přepravu
  • 2 x ubytování se snídaní
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Fotogalerie

shutterstock_459100129 shutterstock_546397696 Slov1 Slov2