Přírodní krásy Slovinska

Přírodní krásy Slovinska

6 - denní zájezd | Slovinsko

Budete se kochat nádherným panorama Triglavského národního parku a jeho perlou – Bohinjským jezerem. Budete mít možnost zazvonit si zvonečkem v kostelíku na nejznámějším ostrově Slovinska a splnit si tak některé z tajných přání. Navštívíte také jednu z největších jeskyní – Postojna či úchvatný Predjamský hrad stojící pod převisem skály. Nebude chybět také návštěva slovinského pobřeží, hlavního města Lublaně, ale také si zahrajeme na opravdové horníky v uhelném dolu ve Velenje. Program poznávacího zájezdu nám nabídne všechny tři podoby Slovinska, kterými je tato malinká země známá. Prohlédneme si nádheru horského, respektive podhorského světa, nakoukneme do krasového podzemí a osvěžíme se u mořského pobřeží, vše ve spojení s tamním kulturním i technickým dědictvím, které přímo vychází z dědictví přírodního. Pojeďte s námi objevit velké poklady této malé země!

Program : 1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. 2.den: V dopoledních hodinách příjezd do Slovinska a návštěva národního parku Triglav, prohlídka nádherného jezera Bohinj. Návštěva unikátního kostela Sv. Jana Křtitele a přechod do soutěsky Korita Mostnice (a údolí Voje s vodopádem) – lehčí turistika ve stínu bukového lesa a pohledem do útrob jinak nedostupné soutěsky kudy teče horská bystřina. V odpoledních hodinách přesun do městečka Bled u stejnojmenného jezera. Návštěva a prohlídka Bledského hradu, který se tyčí nad jezerem. Ubytování v blízkosti jezera. 3.den: Po snídani přejezd do nádherného městečka Radovljica s jedním z nejlépe zachovalých středověkých náměstí ve Slovinsku, které si dosud zachovalo svůj šarm bez hektického turistického ruchu. Poté navštívíme komplex Postojanski park, který spadá nejznámější slovinská krasová jeskyně Postojanska jama a hrad Predjamski grad. Krásy jeskyně obdivují návštěvníci již přes 200 let! Malebný Predjamski grad vyzývavě stojí v kolmé 123 m vysoké skalní stěně. Jeho romantickou podobu doplňuje říčka Lokva, jež hluboko pod hradem mizí v podzemí. Ubytování v Portoroži. 4.den: Další den nás čekají města Koper a Piran v sobě nesou třetí - středozemskou - podobu Slovinska, kterou navštívíme. Středověké městečko Piran patří mezi nejkrásnější, nejzachovalejší a nejupřímnější středozemská města vůbec. Vedle kultury, přírody, olivového oleje a vína, nabízí ještě prvotřídní sůl. Ve městě Koper s nádherným Prétorským palácem se nachází jediný slovinský mezinárodní nákladní přístav Luka Koper. Ubytování v Portoroži. 5.den: Poslední den našeho zájezdu navštívíme hlavní město Slovinska o necelých 300 tisíc obyvatelích, jež se momentálně pyšní titulem Zelené město Evropy. Po jejím okraji se rozprostírají Lublaňská blata, která byla osídlena již v mezolitiku lidmi žijícími v nákolních stavbách. Vloni Lublaň oslavovala 2 000 výročí od založení své předchůdkyně, římské osady Emona. Z Lublaně rovnou přejedeme do Velenje, kde zažijeme podzemní dobrodružství v bývalém uhelném dole, jež v současnosti funguje jako unikátní muzeum. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 6.den: Návrat do ČR v ranních hodinách.
(TourOperátor: Vega Tour s.r.o.)

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup : PRAHA – 20:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ JIHLAVA – 21:30 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU BRNO – 23:00 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA MIKULOV – 00:00 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou přepravu
  • 3 x ubytování se snídaní
  • 2 x polopenze
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Fotogalerie

SLOVINSKO 2 STR 31 SLOVINSKO 3 STR 31 SLOVINSKO STR 31