Rakousko - Pohodový týden na kole - Solná komora s kouzelnými smaragdovými jezery na koleZájezd je určen pohodovým cykloturistům, kteří chtějí poznat oblast Solné komory. Kvalitní cyklostezky nás zavedou k největším jezerům oblasti (Wolfgangsee, Mondsee, Attersee, Halstattersee, Traunsee a Altausee). Ubytováni budeme v ***pensionu s polopenzí. Vybavení pokojů sprchou a WC jsou u našich zájezdů samozřejmostí. Pohodu tohoto zájezdu umocňuje i absence nočního přejezdu. Denní etapy jsou v průměru 50 km dlouhé s příjemným a snadno zvládnutelným převýšením.

Stravování: polopenze

5x snídaně, 4x večeře, 1x místní speciality.

Ubytování: hotel ***

Ubytováni budeme v ***pensionu s polopenzí. Vybavení pokojů sprchou a WC jsou u našich zájezdů samozřejmostí.

Program zájezdu

1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách do ABERSEE (570 m). Odpoledne seznámení s okolím – převážně po cyklostezkách přes ST. GILGEN (rodiště matky W. A. Mozarta) do SANKT WOLFGANGU a přes STROBL zpět do hotelu (cca 30 km, převýšení 300 m), večeře.
2. den: snídaně, autobusem do ALTAUSEE (700 m). Na kole přes Ramsau po cyklostezce údolím potoka Rettenbach do BAD ISCHLU (460 m). Po proudu řeky Traun k TRAUNSEE do městečka TRAUNKIRCHEN (420 m) (cca 40 km, převýšení 200 m). Busem zpět do hotelu, večeře.
3. den: snídaně, odjezd autobusem k ATTERSEE (477 m). Možnost prohlídky soutěsky BURGGRABENKLAMM. Na kole k jezeru MONDSEE, po severním břehu přes městečko MONDSEE okruh kolem jezera a přes ST. GILGEN zpět do hotelu (cca 40 km, převýšení 200 m), večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do královského města BAD ISCHL. Výjezd lanovkou na KATRINALM (1416 m), snadný výstup na vyhlídkový vrchol KATRIN (1542 m). Dále na HAINZEN (1638 m) a sestup na horní stanici lanovky a zpět k busu a na hotel, večeře.
5. den: snídaně, busem do BAD AUSSEE (650 m). Na kole sjezd podél Kopentraunu k HALSTATTSKÉMU JEZERU (500 m). Po jeho severním břehu do BAD GOISERN podél Traunu do BAD ISCHLU a dále zpět k Wolfgangsee až do hotelu (cca 55 km, 300 m převýšení).
6. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou u HALSTATTU, příjezd v nočních hodinách.

(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)