Hlavní stránka Zájezdy Srbsko Zájezd č. 484869

Tajemství Balkánu

Tajemství Balkánu

8 - denní zájezd | Srbsko

Navštívíte největší zemi západního Balkánu - Srbsko a jeho metropoli Bělehrad. Dále se seznámíte s Kosovem, které patří k nejméně známým zemím bývalé Jugoslávie, kde dodnes fungují nejvýznamnější pravoslavné kláštery Srbska. Jistě vás zaujme i Černá Hora, hornatá země na jihu Balkánu, která pro mnoho návštěvníků představuje zemi neznámou až tajuplnou. Bosna a Hercegovina ležící mezi Chorvatskem a Srbskem, je zemí fascinujících kultur, kde se setkává východ se západem.

Program : 1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Kolem poledne příjezd do Srbska, kde navštívíte město Subotica a prohlédnete si místní synagogu a radnici ve stylu maďarské secese. Pokračovat budete na Petrovaradinskou pevnost. Zároveň si prohlédnete barokní petrovaradinský kostel sv. Jiří s kaplí sv. Jana Nepomuckého. V odpoledních hodinách se přesunete do vinařského městečka Sremski Karlovci, kde budete mít příležitost ochutnat tradiční občerstvení ze Sremského kraje. Po degustaci odjezd na ubytování do Noviho Sadu. V případě zájmu možná večerní prohlídka města. 2.den: Po snídani odjezd do Bělehradu. Zde navštívíte mauzoleum Josipa Broza Tita. Podíváte se na fotbalový stadion Marakana. Dále uvidíte největší pravoslavný chrám na světě sv. Sávy, mrakodrap Beogradjanka, kostel sv. Marka, Parlament, náměstí. Následuje prohlídka Kalemegdanské pevnosti, Vojenské muzeum a krásnou ulici Knez Mihajlovu. Večer odjezd na ubytování. 3.den: Po snídaní prohlídka středověkého kostela Lazarica. Poté přejezd do červeného královského kláštera Žiča, dále přes údolí šeříků do mramorového kláštera Studenica. Pokračovat budete do Kosova, kde navštívíte staré město Peč. Odjezd na ubytování do Černé Hory v Andrejevica. 4.den: Po snídani jízda do kláštera Morača. Dále pokračování do Virpazaru, kde podniknete plavbu po Skadarském jezeře. Pokračování do Bokokotorského zálivu, kde navštívíte perlu Černé Hory, město Kotor. 5:Po snídaní odjezd do černohorského Monte Carla – města Tivat. Trasa bude pokračovat přes Hercegovinu, až na Trebinje. Cestou uvidíte starou lokalitu středověkých monumentální náhrobků "stecci" Radomlja. Dále přejezd k vodopádu Kravica s možností koupání. Večer zastávka na poutním místě Medjugorje. Poté odjezd na ubytování. 6:Po snídani navštívíte krásný Počitelj, Dervišský dům Tekija Blagan a pramen řeku Buna. Pokračujete do hlavního města Hercegoviny Mostaru. Návštěva Karadjoz Begovu mešity, starého mostu a tradiční obchodní ulici Kujundzuk. V odpoledních hodinách odjezd do Sarajeva. Příjezd do Sarajeva a ubytování. 7.den: Po snídani prohlídka Baščaršije, Gazi Husrev Begovu mešitu, Katedrálu Srdce Ježíšova, Latinský most, kde byl spáchán atentát na arcivévodu Františka Ferdinanda d´Este. Dále uvidíte Sarajevskou knihovnu, tunel Naděje a tzv. "Sarajevské růže", což jsou krátery po střelách v chodnících a zdech zalité červeným betonem. Poté odjezd do České republiky. 8.den: Návrat do České republiky v dopoledních hodinách
(TourOperátor: Vega Tour s.r.o.)

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup : PRAHA – 00:15 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ HUMPOLEC – 1:30 U POŠTY, HAVLÍČKOVO NÁMĚSTÍ JIHLAVA – 2:00 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU VELKÉ MEZIŘÍČÍ – 2:30 ČERPACÍ STANICE MOL KARLOV BRNO - 3:15 U JANÁČKOVA DIVADLA BŘECLAV - 4:15 PARKOVIŠTĚ U TESKA, ULICE LIDICKÁ ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou přepravu
  • 6 x ubytování se snídaní
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Fakultativní výlety
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj
  • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Fotogalerie

shutterstock_692996998 shutterstock_326673116 shutterstock_573585157 shutterstock_621641672 shutterstock_631705475