Hlavní stránka Zájezdy Itálie Zájezd č. 458645

Itálie - Ostrov Elba - bus

Itálie - Ostrov Elba - bus

9 - denní zájezd | Itálie

Elba – jeden z nejkrásnějších ostrovů toskánského souostroví, jedinečné pláže s malebnými zátokami, tyrkysově modrá voda, nádherné hory, omračující vyhlídky, zajímavá historie a výtečná toskánská kuchyně, vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou. Na své si přijdou i milovníci turistiky a cyklistiky, doporučujeme využít síť pěších stezek a cyklostezek, které křižují celý ostrov. Elba nabízí i skvělé podmínky pro potápění, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče.

Poznámka: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle přihlášení klientů.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: hotel

hotel *** - umístěný uprostřed zálivu Viticcio u pláže s průzračným mořem. Součástí hotelu je i terasa s hotelovým barem, bazénem, lehátky a slunečníky. Zdarma zapůjčení horských kol, za poplatek jsou k dispozici vířivky Jacuzzi. Křišťálové moře vzdálené cca 200 m přímo vyzývá ke šnorchlování.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

07.09.19 so 9 dní PH 13 290 Kč objednej
07.09.19 so 9 dní BR 13 290 Kč objednej
07.09.19 so 9 dní OV 13 290 Kč objednej
07.09.19 so 9 dní PA 13 290 Kč objednej
13.09.19 pá 9 dní PH 13 290 Kč objednej
13.09.19 pá 9 dní BR 13 290 Kč objednej
13.09.19 pá 9 dní OV 13 290 Kč objednej
13.09.19 pá 9 dní PA 13 290 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na ostrov Elba, 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 6x snídaně formou italského bufetu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 6x večeře - výběr z menu 1 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 315 Kč

Program zájezdu

1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie
2. den: ráno krátce navštívíme PISU (UNESCO), v minulosti námořní velmoc soupeřící s Benátkami a Janovem. Prohlídka monumentálního komplexu na travnatém náměstí Piazza dei Miracoli, šikmá věž, katedrála, baptisterium. Pokračujeme trajektem na ELBU, ubytování v hotelu v přímořském letovisku zálivu Viticcio.
3. den: pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti výletů.
4. den: výlet do PORTOFERRAIA, hl. město Elby, někdejší římský přístav. Procházka uličkami historického centra, středověké hradby a pevnosti, starý přístav Darsena, Napoleonova Villa dei Mulini s nádhernou terasovitou zahradou, pevnost Forte Stella aj. V nedalekých horách, ve vnitrozemí navštívíme druhou Napoleonovu vilu – SAN MARTINO, sbírky spojené s Napoleonovou osobností. Návrat na hotel, koupání.
5. den: pobyt u moře, individuální volno, možnosti pěší i cyklo turistiky, potápění, šnorchlování, popř. fakultativní cca 3 hod. plavba podél ostrova s krásnými výhledy na hory a tiché zátoky ostrova.
6. den: vnitrozemí, kamenné vesničky a hory ostrova v NP Arcipelago Toscano. POGGIO, půvabná vesnička plná příkrých dlážděných uliček, nádherné výhledy na Marcianu Marinu a pobřeží. Neméně půvabná středověká MARCIANA, fakultativně vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanno (1018 m), za jasného počasí s výhledy až na Korsiku. Cestou zpět návštěva "maríny" a vyhlášeného letoviska MARCIANA MARINA, prohlídka, možnost koupání, oblázkové pláže, skvělá kuchyně. Doporučujeme ochutnat typické a oblíbené Lo Stoccafisso alla Riese (směs ančoviček, rajčat, bazalky, cibule, černých oliv a kapar).
7. den: pobyt u moře, individuální volno a půldenní výlet na jihovýchodní část ostrova. Čeká nás rybářské městečko PORTO AZZURO s pevností Longone, vybudovanou Filipem III. Španělským, historické centrum s krásným náměstím. Poloostrov Calamita, významné naleziště minerálů (ametystu, růžového křemene, turmalínu aj.), ostře se zvedající Monte Calamita se svými 413 m.a vnitrozemské CAPOLIVERI (UNESCO) ostrovní městečko obklopené známými viniceni, na vrcholu kopce s úzkými, příkrými uličkami a závratnými výhledy.
8. den: pobyt u moře, individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na pevninu a do republiky
9. den: návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Italie_Elba_Poggio_21875238 Itálie - Elba - Porto Ferraio Itálie - Elba - přístav Porto Azzuro Itálie - Elba -pláž italie-elba-1 italie-elba-3 Porto Azzuro