Španělsko - Andalusie a Sierra Nevada - letecky

Španělsko - Andalusie a Sierra Nevada - letecky

9 - denní zájezd | Španělsko

Andalusie je nejen perla maurské architektury, země památek UNESCO, maurské paláce Alhambra, ale také turistika v přírodním parku El Torcal a v podhůří pohoří Sierra Nevada, jeskynní město Guadix, bílé vesnice Alpujaras, Ronda, kolébka corridy vysoko nad kaňonem či pravěká jeskyně Nerja i přírodní zázrak soutěska Chorrro, dále pak vína, tapas, mořské plody a rytmy flamenca, to vše je čarokrásná Andalusie.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo přesunu jednotlivých dnů v případě nepříznivých podmínek v horách a umístění hotelu či případných slavností, které mohou zaznamenat časové změny. CK se omlouvá, ale v letošním termínu není možné zajistit vstup do megalitu v Antequeře vzhledem k zavírací době a nutné změně hotelu. Jako náhradní program je zastávka ve městě Loja, historickém bílém městečku v horách poblíž soutěsky.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: hotel

7x ubytování v hotelu (2x vnitrozemí u Antequery, 2x u Granady, 3x Costa del Sol), vždy 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením. Hotel v Granadě umožňuje i večerní návštěvu města, hotel v Torremolinos je naopak v blízkosti nádraží a umožňuje individuální cestování při pobřeží.

Stravování: polopenze

polopenze, snídaně formou bufetu, snídaně i večeře jsou podávány v hotelu. Nápoje nejsou v ceně večeří, platí se zvlášť.
Ceny potravin zhruba:
rychlé občerstvení, kus pizzy, bageta aj. 2-4 €, 2 dl vína 2,50 €, káva od 1,80 €, balená voda 1,5 l za 1,20 €, chléb, bageta od 1 €, ovoce, zelenina 1 kg od 1 €,láhev vína 1 l od 8 €, pivo od 1,80 €, limo od 1,20 €, jogurt od 0,75 €, hlavní jídlo v restauraci už od 12 € a menu o 2 chodech 12-15 €, pohlednice 0,50 €, záchod průměr 0,50 €, známka do ČR 0,75 €

Doprava: letecky

Termíny a ceny

09.05.19 čt 9 dní PH 24 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Malaga vč. let. tax a poplatků cca 9 000 Kč, 1 zavazadlo (15 kg), doprava místním autobusem, 7x ubytování v hotelu (2x vnitrozemí u Antequery, 2x u Granady, 3x Costa del Sol), 7x polopenze, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • fakultativně mikrobusy na Gibraltar, cesty veřejnou místní dopravou a ochutnávky, vstupné (90 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, záloha za vstupné do Alhambry s rezervací 700 Kč, doprava na fakultativní výlet na Gibraltar (taxíky na Gibraltar se platí zvlášť cca 32 EUR) 850 Kč, záloha za turistickou trasu El Chorro 560 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč

Program zájezdu

1. den: odlet Praha-Malaga, Španělsko, transfer do hotelu u Antequery, pozdní večeře. RONDA : aréna 7 € GRANADA : katedrála 5 €, královská kaple 4 € NERJA : jeskyně 10 € ANTEQUERA : katedrála 3 €, pevnost 3 € lanovka do pohoří Mijas : dospělý tam 8 €, zpáteční jízdenka 14 € MÁLAGA : katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 € flamenco : 29 € vč. nápoje, vystoupení na 2 h Upozornění: ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální. Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 31-32 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě. Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem (a velmi doporučujeme) hlásili předem. Kapesné Celková orientační částka na vstupy je minimálně 90 €. Na ochutnávky, suvenýry a další vstupy dle zájmu doporučujeme dalších cca 20 €. V hotelu a ve větších městech Andalusie je možné využít platební karty.
2. den: pohoří Torcal: turistika v přírodním parku EL TORCAL - UNESCO, vápencové skály a probouzející se jarní květena, divoké pivoňky, kosatce a orchideje v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, cesta pohořím Serranía de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon TAJO, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vín nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček « pueblos blancos » s pohledy na přírodní park GRAZELAMA, výhledy na pohoří Pena de los Enamorados, návrat na ubytování.
3. den: cesta do pohoří Sierra Nevada, MONACHIL, turistika v soutěsce a korytem říčky Monachil i mezi olivary (7 km, středně náročná turistika, variantně vesnička a nenáročná procházka podél řeky), dle počasí turistika pod vrchol LA VELETA (3 398 m n. m.) v pohoří Sierra Nevada, horská květena, vzácná fauna, krásné výhledy, ubytování v Granadě.
4. den: dopolední výlet do města GUADIX, kde žijí lidé v jeskyních vydlabaných do jílových kopců a kde se zastavil čas, katedrála, GRANADA (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst světa v jedinečné přírodní scenérii, zasněžené vrcholy Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady GENERALIFEN (UNESCO), maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, muslimská čtvrť Albayzín s vyhlídkou San Nicolas a maurská historie, po večeři jedinečný zážitek večerní flamenco v jeskyních, procházka noční granadou.
5. den: LOJA, zastávka na kávu, speciality a výhledy na typickou bílou vesničku, ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, pohled na dolmen de Menga,nejstarší megalitická stavba, geologický div Andalusie propast a soutěska Garganta del Chorro, krásná turistika podél nádrže a do hor s výhledem na propast a stěnu soutěsky (5 km) nebo turistika po visutých chodnících celou soutěskou (8-10 km) na 3-4 hodiny (nutná rezervace několik měsíců předem), ubytování na COSTA DEL SOL.
6. den: cesta k pobřeží Costa del Sol směrem na MOTRIL, NERJA a "Balkón Evropy" na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně CUEVA DE NERJA, nazývaná «přírodní katedrála Andalusie », vyhlášené pochoutky tapas, FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika kaňonem s levadou nebo výstup k maurské zřícenině s překvapivými výhledy na pohoří Tejeda Almijara, ubytování na Costa del Sol.
7. den: prostor pro individuální program a fakultativní výlety: 1) fakultativní výlet na Gibraltar, pevnost Evropy: místním autobusem z Torremolinos, zpáteční jízdenka přibl. za 29 €, potom na Tarikovu skálu taxi, přibl. cena 30 €, TARIKOVA SKÁLA, tlupa opic magoti bezocasí, jeskyně Sv. Michala, výhledy na španělskou CEUTU v Maroku, záliv Algeciras, Costa del Sol, jízda taxíky do přírodní rezervace Upper Rock se 4 zastávkami (od 20 osob autobusem) 2) turistika z BENALMÁDENY (doprava individ. vlakem), lanovkou do pohoří Mijas, návrat na ubytování 3) individuálně celodenní fakultativní výlet rychlovlakem do CORDÓBY (UNESCO), nádherné maurské město na řece Guadalquivir, původní hlavní město chalifátu al-Andalus, katedrála MEZQUITA, původně velká mešita s Pomerančovníkovým dvorem, židovská čtvrť, kouzelné uličky, španělská pevnost Alcazar se zahradami, začátek velké mariánské slavnosti Feria de Mayo, andaluští kavalíři a dámy v tradičním parádním oblečení, všude na ulici zní sevillana, nabízí se víno a tapas, veřejná představení ve velkých stanech - cikánská vystoupení, flamenco, přehlídky jezdců.
8. den: MALAGA, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa a rodný dům, pevnost Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu CASTILLO DE GIBRALFARO, moderní stavby, botanická zahrada nebo koupání a relax na pláži, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.
9. den: přílet do Prahy k ránu.

Fotogalerie

Španělsko - Andalusie - Sevilla Španělsko - Andalusie Španělsko - Andalusie Španělsko - Andalusie - Antequera Španělsko - Andalusie - GARGANTA DEL CHORRO Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra Španělsko - Andalusie - Granada - Alhambra Španělsko - Andalusie - Granada  tradiční trhy Španělsko - Andalusie - Malaga - tradiční šaty na flamengo Španělsko - Andalusie - městečko Ronda Španělsko - Andalusie - panoramatický pohled na Malagu Španělsko - Andalusie - Sevilla