Francie - Provence plná zážitků na kole - mobilhome

Francie - Provence plná zážitků na kole - mobilhome

10 - denní zájezd | Francie

Vstupní bránou do Provence je skalní oblouk nad řekou Ardéche, odkud projedeme nejdramatičtější částí kaňonu. Čeká nás nejen kouzelná příroda plná vůně tymiánu a levandule, ale i odpočinek na pláži u kempu nebo objevování středověkých městeček. Můžeme si vyzkoušet i sjezd kanoí na řece Gardon a podjet římský akvadukt Pont du Gard nebo vyměnit výlet na kole za pěší turistiku. Poznáme ,,Divoký západ", kraje Camargue s plameňáky, černými býky a volně pasoucími se koňmi. Projdeme se po středověkých hradbách Aigues Mortes, Avignonem s papežským palácem a známým mostem St. Bénézet. Objevíme barevné okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji. S kouzelnou Provence se rozloučíme v přímořském Cassis a pěším výletem okolo půvabných skalnatých zálivů. Nespornou výhodou tohoto cyklozájezdu je to, že jste po celou dobu pobytu v kempu u moře a kterýkoliv den si můžete zalenošit na pláži, nebo využít s druhou skupinou možnost pěší turistiky, či příjemného svezení na pohodové řece. K celkové pohodě přispěje i možnost přikoupení české polopenze za příplatek 1 500 Kč. Provází J. Trepková.

Poznámka : Svoz pro cyklovariantu až od 4 osob.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: mobilhome

7x ubytování v mobilhomech u moře ve dvoulůžkových pokojích.
Ubytování je v jednoduchých mobilhomech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou. Mobilhome tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min. chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety. Povlečení je v ceně zájezdu.

Stravování: vlastní

6x česká polopenze 1 800 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

14.06.19 pá 10 dní PH 14 990 Kč objednej
14.06.19 pá 10 dní PA 14 990 Kč objednej
28.06.19 pá 10 dní PH 15 990 Kč objednej
28.06.19 pá 10 dní PA 15 990 Kč objednej
30.08.19 pá 10 dní PH 15 990 Kč objednej
30.08.19 pá 10 dní PA 15 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem s krytým vlekem na kola (4 000 km), 7x ubytování v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v mobilhomu 4 900 Kč, 6x česká polopenze 1 800 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří)

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR.
2. den: na kole divokým kaňonem řeky ARDÉCHE se zastávkou na vyhlídkách, od skalního oblouku Pont d´Arc do městečka SAUZE (35-42 km, převýšení 836 m). Návštěva sředověkého městečka Aigueze na protějším břehu, které je zapsáno do seznamu nejkrásnějších měst ve Francii, event. koupání v hlubokých tůních. K večeru dojezd busem na ubytování do kempu v přímořském Saintes Maries de la Mer.
3. den:
4. den:
5. den: přejezd busem do sedla pohoří LUBÉRON s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále BONNIEUX. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Přejezd do LACOSTE, prohlídka středověkého městečka s hradem (středně zvlněný profil, 40 km). Možnost prodloužení až do Cavaillon přes krásné vesničky v podhůří Luberonu jako Ménerbes, Oppéde le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjezd do kempu. Příjezd pozdě večer.
6. den: dopoledne volno, odpočinek u moře. Po poledni z kempu na kole do AIGUES-MORTES na západním okraji Camargue. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhonu do Aigues-Mortes. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách. Návrat busem. Možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (trasa - rovina, 30 - 60 km).
7. den: ráno přejezd busem k řece GARDON do městečka COLLIAS, odtud na kolech kolem vinic před Uzés k římskému akvaduktu PONT DU GARD. Prohlídka třípatrového mostu, zapsaného na seznamu památek UNESCO, možnost vykoupání, zakončení trasy v městečku REMOULIN. Odtud busem do AVIGNONU. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu Benézet apod. (40 km s převýšení 318 m). Nástup do busu, odjezd do kempu.
8. den:
9. - 10. den:

Fotogalerie

Provence_na_kole_03 Provence_1 Provence_na_kole_04 Provence_na_kole_05 Provence_na_kole_09 Provence_na_kole_12 Provence_na_kole_13 Provence_na_kole_15 Provence_na_kole_16 Provence_na_kole_17.JPG Provence_na_kole_18 Provence_na_kole_20