Hlavní stránka Zájezdy Francie Zájezd č. 445746

Francie - Provence plná zážitků na kole - mobilhome

Francie - Provence plná zážitků na kole - mobilhome

10 - denní zájezd | Francie

Vstupní bránou do Provence je skalní oblouk nad řekou Ardéche, odkud projedeme nejdramatičtější částí kaňonu. Čeká nás nejen kouzelná příroda plná vůně tymiánu a levandule, ale i odpočinek na pláži u kempu nebo objevování středověkých městeček. Můžeme si vyzkoušet i sjezd kanoí na řece Gardon a podjet římský akvadukt Pont du Gard nebo vyměnit výlet na kole za pěší turistiku. Poznáme ,,Divoký západ", kraje Camargue s plameňáky, černými býky a volně pasoucími se koňmi. Projdeme se po středověkých hradbách Aigues Mortes, Avignonem s papežským palácem a známým mostem St. Bénézet. Objevíme barevné okrové skály bizarních tvarů u Roussillonu i romantickou krajinu v okolí pohoří Luberonu a Alpilles s vinicemi a olivovými háji. S kouzelnou Provence se rozloučíme v přímořském Cassis a pěším výletem okolo půvabných skalnatých zálivů. Nespornou výhodou tohoto cyklozájezdu je to, že jste po celou dobu pobytu v kempu u moře a kterýkoliv den si můžete zalenošit na pláži, nebo využít s druhou skupinou možnost pěší turistiky, či příjemného svezení na pohodové řece. K celkové pohodě přispěje i možnost přikoupení české polopenze za příplatek 1 500 Kč. Provází J. Trepková.

Poznámka : Svoz pro cyklovariantu až od 4 osob.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: mobilhome

7x ubytování v mobilhomech u moře ve dvoulůžkových pokojích.
Ubytování je v jednoduchých mobilhomech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou. Mobilhome tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min. chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety. Povlečení je v ceně zájezdu.

Stravování: vlastní

6x česká polopenze 1 680 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

31.08.18 pá 10 dní PH 14 490 Kč objednej
31.08.18 pá 10 dní PA 14 490 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem s krytým vlekem na kola (4 000 km), 7x ubytování v mobilhomech u moře ve 2lůžkových pokojích, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v mobilhomu 4 900 Kč, 6x česká polopenze 1 680 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří)

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR.
2. den: na kole divokým kaňonem řeky ARDÉCHE se zastávkou na vyhlídkách, od skalního oblouku Pont d´Arc do městečka SAUZE (35-42 km, převýšení 836 m). Návštěva sředověkého městečka Aigueze na protějším břehu, které je zapsáno do seznamu nejkrásnějších měst ve Francii, event. koupání v hlubokých tůních. K večeru dojezd busem na ubytování do kempu v přímořském Saintes Maries de la Mer.
3. den:
4. den:
5. den: přejezd busem do sedla pohoří LUBÉRON s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále BONNIEUX. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Přejezd do LACOSTE, prohlídka středověkého městečka s hradem (středně zvlněný profil, 40 km). Možnost prodloužení až do Cavaillon přes krásné vesničky v podhůří Luberonu jako Ménerbes, Oppéde le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjezd do kempu. Příjezd pozdě večer.
6. den: dopoledne volno, odpočinek u moře. Po poledni z kempu na kole do AIGUES-MORTES na západním okraji Camargue. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhonu do Aigues-Mortes. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách. Návrat busem. Možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (trasa - rovina, 30 - 60 km).
7. den: ráno přejezd busem k řece GARDON do městečka COLLIAS, odtud na kolech kolem vinic před Uzés k římskému akvaduktu PONT DU GARD. Prohlídka třípatrového mostu, zapsaného na seznamu památek UNESCO, možnost vykoupání, zakončení trasy v městečku REMOULIN. Odtud busem do AVIGNONU. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu Benézet apod. (40 km s převýšení 318 m). Nástup do busu, odjezd do kempu.
8. den:
9. - 10. den:

Fotogalerie

Provence_na_kole_03 Provence_1 Provence_na_kole_04 Provence_na_kole_05 Provence_na_kole_09 Provence_na_kole_12 Provence_na_kole_13 Provence_na_kole_15 Provence_na_kole_16 Provence_na_kole_17.JPG Provence_na_kole_18 Provence_na_kole_20