Španělsko, Andorra - Úchvatné národní parky španělských Pyrenejí

Španělsko, Andorra - Úchvatné národní parky španělských Pyrenejí

9 - denní zájezd | Španělsko

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí. Tato oblast Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Na zájezdu budete obdivovat bizarní skalní štíty a nespočet krásných jezer a jezírek NP Sant Maurici, přírodní park Posets Maladeta s překrásnými dolinami a nejvyšší horou Pyrenejí Pico de Aneto a v neposlední řadě také impozantní kaňon NP Ordesa zapsaný v seznamu UNESCO.

Poznámka: K nástupům na túry se v Pyrenejích využívají auta pro cca 7 osob nebo busy, které nahrazují lanovky, ceny jsou nižší než u lanovek v Alpách.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: hotel

6x ubytování v hotelu.

Stravování: polopenze

6x polopenze.

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

04.07.19 čt 9 dní 13 990 Kč objednej
04.07.19 čt 9 dní PH 13 990 Kč objednej
04.07.19 čt 9 dní BR 13 990 Kč objednej
04.07.19 čt 9 dní PA 13 990 Kč objednej
26.07.19 pá 9 dní 13 990 Kč objednej
26.07.19 pá 9 dní PH 13 990 Kč objednej
26.07.19 pá 9 dní BR 13 990 Kč objednej
26.07.19 pá 9 dní PA 13 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 6x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x polopenze, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v ranních hodinách.
2. den: TOULOUSE, označované též za červené město, radnice z 18. stol., bazilika sv. Severina je největším románským chrámem v Evropě (9ti hodinová pauza). Přejezd do Andorry, knížectví ležící v kruhovité kotlině obklopené hřebeny Pyrenejí mezi Francií a Španělskem.
3. den: výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. ANDORRA LA VELLA - nejvýše položené hlavní město Evropy (1 080 m). Staré město je charakteristické starými kamennými ulicemi a domy.
4. den: příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru Estany de Sant Maurici obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému vodopádu Salt de Ratera a poté k neméně nádhernému jezeru de Ratera.
5. den: výlet do údolí VALL DE BOI v krásném NP d’Aigüestortes. Pěší výlet podél říčky Sant Nicolau k jezeru Llong. Kousek dále nad jezerem se otevřou úchvatné pohledy na rozeklané štíty západních vrcholů NP Sant Maurici. Cestou zpět podél krásných zelených meandrů průzračné vody říčky Sant Nicolau, které svojí fotogeničností získají srdce každého fotografa.
6. den: výlet do oblasti VAL DE ARAN do jedinečné jezerní oblasti CIRC DE COLOMERS. Pěší výlet překrásnou horskou přírodou se spoustou jezer, jezírek a zurčících potoků od jezera Major de Colomers a jezera Mort. Na závěr dne městečko VIELHA - živé turistické centrum oblasti. Fotogenická řeka, která protéká přímo kamenným centrem.
7. den: výlet do národního parku MALADETA do závěru údolí VAL DE BENÁS. Dále pěší výlet podél říčky Rio Ésera. Na závěr doliny říčka vytvořila úchvatný kaňon a kaskády D’AIGUALLUT. Nádherná závěrečná planina se spoustou zátočin průzračných horských bystřin pod impozantní kulisou ledovce nejvyšší hory Pyrenejí Pico de Aneto. Cestou zpět zastávka v městečku BENASQUE. Turistické centrum oblasti, kamenné domy a uličky.
8. den: delší přejezd do NP ORDESA (UNESCO). Výlet mezi ohromné strmé stěny kaňonu ve VALLE DE ORDESA podél říčky Rio Arazas až k nádherným vodopádům a stupňovitým kaskádám, které říčka tvoří v zadní části doliny. Na závěr doliny tvoří vysoké hory cirku s říčkou Arazas a horskou vegetací nezapomenutelné pohledy. Městečko TORLA, kde místní pevnost tvoří působivé záběry s ohromnou skalní branou začátku kaňonu Ordesa. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
9. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Fotogalerie

Pyreneje - národní park Ordesa Pyreneje - národní park Ordesa Pyreneje - národní park Ordesa Španělsko - vesnice Torla - vstupní bráno do NP Ordesa Španělsko_NP_dreamstime_xl_22740786 Španělsko_NP_dreamstime_xl_25394494 Španělsko_NP_dreamstime_xl_34629195 Španělsko_NP_dreamstime_xl_37614422 Španělsko_NP_dreamstime_xl_57120247