Hlavní stránka Zájezdy Francie Zájezd č. 217760

Francie - Smaragdový ostrov Korsika s pohodou

Francie - Smaragdový ostrov Korsika s pohodou

12 - denní zájezd | Francie

12denní poznávací zájezd s turistikou a možností české polopenze do země neuvěřitelných přírodních krás. Skalnatá pobřeží s mnoha písečnými plážemi, štíty velehor se zasněženými vrcholy zvedajícími se místy přímo z moře, kaskády s příjemným koupáním, historická města uprostřed hor. Slunečné podnebí s bujným rostlinstvem, lesy, háje a vinice, romantická skaliska, jeskyně, rokle, bystřiny a vodopády dotvářejí tu pravou a neopakovatelnou atmosféru Korsiky. Během cesty se také setkáme s četnými památkami z období megalitických kultur, antiky a středověku a s často svéráznými, ale jinak velmi přívětivými, a pohostinnými obyvateli. Pro milovníky neopakovatelných přírodních scenerií bude pak návštěva Bonifaccia ležícího na bělostných útesech vápencových skal.

Poznámka : Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných meteorologických podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí, nebo nepříznivého stavu horských silnic.

Jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: vlastní stany

vlastní stany, celkem 3 různé kempy (4x u moře u Propriana, 3x ve vnitrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cintem).

Stravování: vlastní

bez stravy, možnost přikoupit.

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

19.07.18 čt 12 dní PH 11 990 Kč objednej
19.07.18 čt 12 dní BR 11 990 Kč objednej
19.07.18 čt 12 dní BTS 11 990 Kč objednej
19.07.18 čt 12 dní PA 11 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30000 Kč, doprava klimatizovaným autobusem (3 900 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 9x kempovné ve vlastních stanech, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné, jízdné vláčkem, fakultativní lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: odjezd z ČR do Itálie, trajektem do Bastie. V závislosti na časech trajektu, odpočinek a relaxace u moře, přejezd do kempu v horách (3x na stejném místě), možnost individuálního grilování a posezení u vína.
3. den: možnost dvou variant: 1. varianta: pěšky do malinké vesničky CANAGLIE (720 m), přes salaše Tolla k nádherným kaskádám MANGANELLO (cca 1 200 m), koupání, dovádění na přírodních skluzavkách, pro nejzdatnější zájemce výstup na horskou chatu PIETRA PIANA (1 800 m) na úpatí Monte Rotondo (2 622 m). 2. varianta: legendárním úzkokolejným vláčkem fantastickým vnitrozemím do věhlasného CORTE. Možnost turistiky v překrásném kaňonu RESTONICA s velkým výběrem túr. Návrat vláčkem do kempu.
4. den: pro zájemce celodenní 9 hodinová okružní pěší túra z VIZZAVONY (915 m), výstup na dominantu Korsiky - MONTE D‘ORO (2 389 m). Pro pohodáře lehká túra s koupáním (převýšení 200 m ) v Anglických kaskádách, které přímo vybízejí k relaxaci, pozdně odpolední přejezd zpět do kempu.
5. den: přejezd do starobylého CORTE s citadelou tyčící se pod mohutnými štíty hor. Prohlídka města, nebo turistika s koupáním v údolí TAVIGNANO. Odpoledne přejezd divokým kaňonem SCALA DI SANTA REGINA podél řeky GOLO do horského střediska CALACUCCIA a vesničky LOZZI (1 040 m), kemp (2 noci na stejném místě).
6. den: výstup k jezeru LAC DU CINTO (2 300 m), pro nejzdatnější zájemce alternativně celodenní túra (s převýšením 1 700 m) s výstupem na nejvyšší vrchol Korsiky MONTE CINTO (2 706 m - pod vrcholem nejištěné lezení) a zpět, nejpohodovější varianta je individuální koupání v horských tůních říčky FOGGIALE, zpět do kempu.
7. den: ranní odjezd (programově náročný den)do soutěsky SPELUNCA (příjemný, pozvolný celkem pětiset metrový sestup), jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, možnost koupání v kaskádách. Zastávka v malebném zálivu PORTO, putování bizarní skalnatou barevnou krajinou Calanche (UNESCO), rodný dům Napoleona v AJJACIO, večer ubytování v kempu s bazénem u moře s nádhernou pláží v zálivu Valinco u města PROPRIANA (4 noci na stejném místě, již se nikam nestěhujeme).
8. den: koupání v moři a relaxace na pláži, nebo brzy ráno odjezd do sedla COL DE ST-EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU (1440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny), odpoledne moře.
9. den: jedna z nejkrásnějších túr Korsiky v oblasti skalních věží BAVELLA. Ze sedla Bavella 1 218 m k věži PUNTA DI A VACCA (1 611 m), cestou zpět zastávka v "nejkorsičtějším " městě SARTENE, ostatní pobyt a relaxace u moře v blízkosti kempu.
10. den: BONIFACIO, jeden z divů Evropy s překrásnou pobřežní túrou (cca 7 km) vápencovými skalisky, prohlídka města, pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR), pozdě odpoledne se stihneme vykoupat v moři.
11. - 12. den: přesun do přístavního města BASTIE, prohlídka města, trajektem do Itálie, noční přesun do Rakouska, návrat do ČR odpoledne.

Fotogalerie

Korsika - Bavella Bonifacio - přístav na Korsice Corte - srdce Korsiky domy na útesech ve městě Bonifacio Korsika - Ajaccio - Monument Napoleona Bonaparta Korsika - Bavella Korsika - Bavella Korsika - Bavella
Korsika - Bonifacio Korsika - Bonifacio Korsika - Bonifacio - bílé útesy Korsika - Bonifacio - místní restaurace
Korsika - Bonifacio
Korsika - Corte Korsika - Evisa Korsika - kaskády Manganello Korsika - kostel Korsika - kostel Saint Michele de Murato Korsika - maják v Bonifaciu Korsika - Monte Doro Korsika - Propriano Korsika - přístav Korsika - Smaragdový ostrov. Mapka s vyznačenými nejdůležitějšími místy v zájezdu. korsika-most-pianella-spilonca korsika-sardinie-bonifacio korsika-sarte-2.JPG korsika-sertene.JPG Turistika skalní věžě Bavella útesy u Bonifacia - ostrov Korsika