Rakousko - Po rovině napříč Alpami ze St. Martina

Rakousko - Po rovině napříč Alpami ze St. Martina

5 - denní zájezd | Rakousko

• Po nejkrásnějších odbočkách Tauernské a Enžské cyklostezky
• Rovinaté cyklostezky obestřené velehorami
• Gastein - Národní park Vysoké Taury
• Pohoda na kole pro každého
Neuvěřitelná kombinace lehkosti jízdy po rovině s panoramaty velehor! Trasy inspirované Tauernskou cyklostezkou, zvou na vybrané cyklostezky údolími zařezávajícími se podél horských řek do nitra Nízkých a Vysokých Taur a mezi horské masívy Dachsteinu a Tennengebirge. Díky pestře koncipovanému programu se projedeme po cyklostezkách podél řek Taurach, Salzach, Gasteiner Ache a Lammer.

Povrch a profil: povrch asfalt, částečně šotolinové cesty, profil rovinatý a zvlněný, vhodné pro všechny typy kol.

Poznámka: v termínu 29.6. - 6.7. navíc: 6. den: busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu POSTALM, na kolech panoramatický sjezd po staré horské silnici podél bystřiny s tůněmi (koupání, 35 km). 7. den: z penzionu pěší výlet k horské chatě KARALM (1 435 m) s občerstvením a výhledy na Tennengebirge a Bischofsmütze (10 km, 550 výškových metrů, 4 h), případně jen krátký výlet k horské restauraci Buttermilchalm (1 130 m, 180 výškových metrů, 2 h). 8. den: panenskými údolími do SCHLADMINGSKÝCH TAUR kolem salaší s občerstvením a vodopádů. Nenáročný sjezd soutěskou do SCHLADMINGU (27/45/61 km).
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Ubytování: pension

4x ( v termínu 29.6. - 6.7. 7x) ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2-4 osoby s 2-4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5-8 osob. Sleva 300 Kč/os./noc na přistýlce. 1lůžkový pokoj za příplatek 500 Kč/os./noc. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal, WiFi zdarma, nově i badmintonový kurt.

Stravování: polopenze

4x (v termínu 29.6. - 6.7. 7x) polopenze v penzionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně - výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 600 Kč/os., * 1050 Kč/os.). Nápoje za Kč.
TIP: možnost objednání svačin na etapu (40 Kč/1 svačina, objednávka i platba na místě).

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

18.09.19 st 5 dní PH 8 550 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručník, pobyt. taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Lammerklamm 4,50 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 2 000 Kč (v termínu 29.6. - 8.7. za 3 500 Kč), pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 175 Kč (v termínu 29.6. - 8.7. za 280 Kč)

Program zájezdu

1. den: ranní přesun busem z ČR, na kolech od tajemného jezírka HINTERSEE divokou soutěskou STRUBKLAMM a z kopce do údolí řeky SALZACH (25-30 km).
2. den: z vyhlášeného lyžařského střediska OBERTAUERN v sedle Nízkých Taur k horskému jezeru a sjezd po TAURAŠSKÉ a ENŽSKÉ cyklostezce do ALTENMARKTU k aquaparku (32 km) nebo dále do ST. MARTINA (50 km).
3. den: ze St. Martina přes Wagrain do ST. JOHANN IM PONGAU. Po Tauernské cyklostezce do BISCHOFSHOFENU (55 km).
4. den: po cyklostezce GASTEINSKÝM ÚDOLÍM přes lázeňské středisko BAD GASTEIN s možnou zajížďkou k horské chatě či návštěvou lázní Bad Hofgastein (40/50/68 km).
5. den: přes Annaberg k soutěsce LAMMERKLAMM a po nové cyklostezce přes údolí BLUNTAUTAL do GOLLINGU (40/55 km). Odjezd do ČR.

Fotogalerie

Cyklozájezdy Alpy Cyklozájezdy Alpy Rakousko_Po_rovine_napric_Alpami_MAXI__01